Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Canavarı Yok Edin

Canavarı Yok Edin

175 kez okundu.

Çünkü benlik Ruh’a, Ruh da benliğe aykırı olanı arzular. Bunlar birbirine karşıttır; sonuç olarak, istediğinizi yapamıyorsunuz. Mesih İsa’ya ait olanlar, benliği, tutku ve arzularıyla birlikte çarmıha germişlerdir. (Gal. 5:17, 24)

Cesur bir şövalye olduğunuzu hayal edin. Ruh’un kılıcı kınınızda, kalkan elinizde, gerçeğin kuşağı belinizde, doğruluk zırhı göğsünüzde! Ölümcül düşmanınızla savaşmaya hazırsınız.

Karşınızda ateş püskürten, 15 metre boyunda bir ejderha var. Badem gözleri, duman soluyan burun delikleri, başından kuyruğuna kadar uzanan dikenleri, pervane kanatları ve sivri dişleriyle size bakıyor. Ağzından salyalar akıyor. Bu ejderha sizin günahlı doğanızdır. Benliğinizdir.

Bu savaşın çarpıcı gerçekliği, günahı öldürmediğiniz taktirde, onun sizi öldüreceğidir. Ejderha size doğru atılır. Bütün gücünüzle kalkanınızı kaldırır ve kılıcınızı savurursunuz. Siz savaşırsınız; o saldırır. Kendinizi korur ve sonra atılırsınız. Ejderha geri çekilir ama sadece geçici olarak. Birbirinizle sürekli savaş içindesinizdir.

Pornografiye her baktığınızda, bu canavara ağız sulandıran bir biftek atmış olursunuz. Ne kadar verirseniz, o kadar büyür. Üstelik daima daha fazlasını ister. Asla tatmin olmak bilmez. Onun gücünü yok etmenin tek yolu, açlıktan ölmesini sağlamaktır.

Benliğiniz ve içinizdeki Ruh birbiriyle yumruk yumruğa dövüş içindedir. Benliğin arzuları Ruh’a karşıdır ve Ruh’un arzuları da benliğe karşıdır. Bazı günler benlik, sizi yapmak istediğiniz şeylerden alıkoyar. Bazı günler Hristiyanlar galiptir; diğer günlerse benliğe karşı bocalarız.

Günahlı doğanızın kendi tutkuları ve arzuları vardır. “Başka bir çıplak resme bak.” “Tanrı’ya güvenme.” “Günaha teslim ol; bunu hak ettin.” “Şehvetinin tadına bak.” “Daha fazla cinsel tatmine ihtiyacın var.” Ne var ki kılıcınızı ejderhanın boynuna savurduğunuzda, Ruh şöyle bir ilanda bulunur: “Hayır! Buna teslim olma! Hayatını cinsel günaha değil, Mesih’e
ver.”

Hedefiniz basittir: günahınızı öldürmek. Ejderhayı öldürün. Benliği tutkuları ve arzularıyla birlikte çarmıha gerin. Mesih, Hristiyan yaşamınızın her günü içinizde bulunan günahla savaşmaya çağırıyor sizi.

Cesur Olun

Bu savaş için gereken her şeye İsa’da sahipsiniz. Mesih’e iman, günahı öldürmenin temelidir. Mesih’in sizin için tamamladığı işe güvenin. Kurtarıcınız’da tatlı bir avuntu bulun. Eğer Tanrı’nın lütfuyla imanı seçer ve günahı öldürmekte kararlı olursanız, ejderhanın hayatınızdaki gücünün bir süre sonra zayıfladığını görürseniz buna şaşırmayın. Canavarı açlığa mahkûm ediyorsunuz, sizin üzerinizde artık hüküm sürmemesi için onu zayıflatıyorsunuzdur.

Düşünün: Canavarı öldürmek için oyun planınız nedir? Eğer böyle bir planınız yoksa, bu felakete davetiye demektir. Günaha karşı savunma pozisyonunda kalmayın. Ruh aracılığıyla, günaha karşı hücuma geçin.

Düşünün: Tek başınıza savaşmıyorsunuz. Mesih’in ölümü, günahın gücünü sizin için mağlup etmiştir.

Harekete Geçin: Tanrı’yı sayan bir adamdan ya da kadından günahla savaş konusunda belirli bir plan oluşturmak için yardım isteyin.

Yazar: DEEPAK REJU

Bir yanıt yazın